Keresztszülői igazolás

„A keresztelendőnek, amennyiben lehetséges, adjanak keresztszülőt; ennek feladata, hogy a felnőtt keresztelendőnek a keresztény beavatásban segítségére legyen, a keresztelendő gyermeket pedig szüleivel együtt a keresztségre bemutassa és azon fáradozzék, hogy a megkeresztelt a keresztségnek megfelelő keresztény életet éljen, és az ezzel járó kötelességeket híven teljesítse.” (872. kánon)

Emlékeztetni szeretnénk, hogy keresztszülői igazolást csak annak a személynek áll módunkban kiadni, aki legalább 30 napja tartózkodik életszerűen plébániánk területén. Ellenkező esetben igénylését sajnos nem tudjuk teljesíteni. Ebben az esetben forduljon bizalommal az illetékes plébániahivatalhoz!
Megértését ezúton is köszönjük!

A keresztszülői tisztség vállalásával kapcsolatos előzetes adatközlés

--

Ellenőrző kód :  Keresztszülői igazolás Székesegyházi Nagyboldogasszony Római Katolikus Templom