A házassági ügyintézéssel kapcsolatos gyakorlati tudnivalók

Első lépésként a jegyesek - tudatos, felnőtt döntésük kinyilvánításaként -, felkeresik a házasságkötésre kiválasztott templom lelkipásztorát, aki felveszi adataikat. Kísérő személyzet jelenléte nem javasolt, bizonyos esetekben hátrányos is lehet az ügymenetre vonatkozóan. Kérjük a házasságkötésre jelentkezőket, hogy kíséret nélkül szíveskedjenek megjelenni! Megértő együttműködésüket előre is köszönjük!

Lényeges a keresztlevél beszerzése, mely nem lehet három hónapnál korábbi keltezésű. A keresztlevelet a keresztelés helyének plébániáján állítják ki. Amennyiben lehetséges, a bejelentkezéskor már ajánlatos a házasulandóknak magukkal hozni, ugyanis a keresztlevél tartalmazza a szükséges adatokat.

A házasságkötést megelőző fél évvel célszerű jelentkezni a szertartás végzésére kiválasztott plébánián.

Online Plébániánkon keresztül lehetőség nyílik a Házasságkötésre irányuló kérelem benyújtására!

Az alábbi inkre kattintva közvetlenül is elérhető az űrlap:

Házasságkötés

Plébániánkon a házasságra felkészítő ismeretgazdagító órákat tartunk, melyek szerda esténként 19.30-20.15-ig tartanak. A résztvevők igazolást kapnak, melynek felmutatásával házasságkötésre jogosultakká válnak.